druk 3D, Ogólna

Poprawa jakości wydruków 3D Cześć 2

Poprawa jakości wydruków 3D

Cześć 2
Cześć,

W poprzednim artykule dot. poprawy jakości wydruków 3D opisałem wam jak w prosty sposób. Przy pomocy frezarki kosmetycznej lub jeśli ktoś woli wkrętarki akumulatorowej można poprawić jakość wydruków 3D. Chciałbym jeszcze uzyskać lepszy efekt powierzchni elementu tak aby była praktycznie idealna. Do tego celu wykorzystałem lampę UV oczywiście też kosmetyczną używana przez moją żonę do utwardzania paznokci oraz nabłyszczacz też do paznokci. Pokaże wam krótką instrukcję jak tego używać. Pomagała mi przy tym moja żona jako profesjonalistka w tym temacie.
Zastosowane narzędzia:)
  • Text Hover
  • Text Hover

Oczyszczenie powierzchni i nałożenie lakieru

Na początek należy oczyścić całość z wszelkiego rodzaju pyłów, brudów. Tak aby one się nie przykleiły do nabłyszczacza. Jest to koniecznie ponieważ ja wcześniej szlifowałem model i było sporo pyłów.

Następnie na powierzchnie nakładamy przy pomocy dołączonego pędzla cienką warstwę nabłyszczacza. Pamiętajmy o pozostawieniu jednej strony suchej aby można była na niej położyć detal do naświetlania UV.  Kładziemy tą suchą częścią detal i włączamy lampę na około 60s. Po tym czasie zostaje utwardzona powierzchnia. Tą czynność powinniśmy powtórzyć dwa razy aby całość została odpowiednio pokryta.
  • Text Hover
  • Text Hover
  • Text Hover
  • Text Hover
Tak poprawiona przez nas powierzchnia detalu znacznie lepiej prezentuje się. Myślę, że jest to prosty i tani sposób na uzyskanie naprawdę bardzo dobrej jakości wydruku z taniej drukarki 3D.

Sami sprawdźcie czy to zadziała u was i oceńcie. Jak nie macie lampy oraz frezarki kosmetycznej to jest idealny prezent dla was lub dla waszych żon. A zawsze można później wykorzystać do wydruków.


 Zapraszam do dyskusji w komentarzach oraz polubienia naszej strony na FB.

Author


Avatar