Ogólna, Projektowanie CAD

Dozownik płynu dezynfekującego – projekt i realizacja

  • Text Hover
Cześć,

Chciałbym dzisiaj pokazać projekt dozownika do płyny dezynfekującego stworzonego wspólnie z firmą STATUM. Wykonany w celu dostosowania się do obecnej sytuacji sanitarnej i pomocy w przestrzeganiu wszystkich standardów. W najbliżej przyszłości trafi on do sprzedaży, na pewno wtedy o tym poinformujemy. 
Zapraszam do lektury.

Dozownik płynu dezynfekującego

Jest to proste urządzenie stworzone w celu podania na dłonie osoby płynu wykorzystywanego do dezynfekcji. Przy okazji jest urządzenie miało charakteryzować się estetycznym wyglądem typowym dla wzornictwa przemysłowego.

Mieliśmy kilka głównych założeń co do niego. Miał być prosty w obsłudze, stojący oraz obsługiwany nogą. Konieczne też było aby został on wykonany ze stali nierdzewnej. Tak aby mógł być stosowany, również na świeżym powietrzu.
  • Text Hover

Przedstawienie koncepcji dozownika 

Stworzyliśmy kilka propozycji. Chcieliśmy zawrzeć w nich jak najlepiej wszystkie nasze założenia. Zrobiliśmy tak wszystkie elementy aby mogły być możliwie jak najprostsze do wykonania. W tym celu całość została tak zaprojektowana aby wyeliminować spawanie. Jako, że stosowaliśmy stal nierdzewną taki sposób łączenia elementów jest problematyczny i drogi. Znacznie lepiej jest wykorzystać śruby do skręcenia elementów. Dzięki czemu całość jest troszkę tańsza i prostsza do wykonania.


  • Text Hover
  • Text Hover
  • Text Hover

Finalne wykonanie dozownika 

Finalna wersja stworzona przez nas łączy w sobie wszystkie nasze założenia. Wyposażona jest w pompkę do płynu jak i butelkę dopasowaną do całej konstrukcji. Całość działa i spełnia całkowicie swoje zadanie.
 Zapraszam do dyskusji w komentarzach oraz polubienia naszej strony na FB oraz zakupów.

Author


Avatar