druk 3D, Ogólna, Projektowanie CAD

Projekt DOM – Dwa kroki aby wydrukować sobie plan domu

Cześć,

Planujecie budowę nowego domu? Macie już plany, wizualizacje? Mamy dla was coś jeszcze. Możemy wydrukować wam miniaturowy DOM.

Przed skończeniem budowy będziecie, mogli zobaczyć jak on finalnie będzie mógł wyglądać. Można będzie go pokazywać znajomym, rodzinie. Coś 3D łatwiej obrazuje rzeczywisty wygląd niż suchy Plan domu 2D. A do tego zostanie wam pamiątka. Możemy też pójść krok na przód i stworzyć wam skrzynkę pocztową w kształcie wasze nowego, wymarzonego domu. Taka skrzynka na pewno zaciekawi, zainteresuje i pewnie rozbawi listonosza ale i nie tylko.

Pokaże wam krótko jak to dla was zrobimy.  Wy dostarczcie tylko plan a my zajmiemy się resztą.

Życzę miłego czytania

Plan Domu

Co nam jest potrzebne do pracy?

Tylko wasz plan domu. Nie musi być on w jakimś skomplikowanym formacie od projektanta. Tak naprawdę wystarczy nam tylko screen, zdjęcie lub zwykły obraz w formacie .jpg. Wy tylko dostarczcie plan a my zajmiemy się resztą.
Tutaj przedstawiam wam plan domu jaki sam stworzyłem na potrzeby naszej pracy. Prosty nieskomplikowany. Jeśli na waszych macie dodane elementy jak m.in łóżka, sofy, szafki, wymiary, nazwy pomieszczeń to nic nie szkodzi
  • Text Hover

Tworzenie modelu CAD

Z pliku .jpg tworzymy model w formacie stl. Jest to dokładnie taki sam format pliku jaki uzyskujemy podczas skanów 3D. Można to zrobić przy pomocy dostępnego konwertera ONLINEJest to bardzo prosty i zarazem szybki sposób zamiany formatu pliku.

Aby przerobić taki model musimy go zmienić na solid. Robimy to przy pomocy funkcji z programu Fusion 360. Mając już taki model możemy przystąpić do modyfikacji. Aby sam plan lepiej przypominał nasz dom.
  • Text Hover
W takim modelu można zrobić wszystko. Dodać okna, drzwi, dach Tak by obrazował on jak najlepiej późniejszy gotowy dom. Tutaj ogranicza nas wyobraźnia. Wy nam powiedzcie co byście chcieli jeśli nie wiecie oczywiście możemy wam zaproponować można zrobić. 

Jak już będziemy wiedzieć to dla was to zrobimy. Ja na moim modelu zrobiłem okna drzwi. Dach lepiej będzie jak powstanie jako osobny element żeby można było go ściągać wiec go na tym etapie pracy nie robiłem.

  • Text Hover
  • Text Hover
  • Text Hover
  • Text Hover

Druk 3D

Gdy model CAD jest już skończony pozostaje tylko dobrać odpowiednią skale tak aby jak najlepiej odpowiadał nam. Gdy już wszystko skończone tworzymy model .stl, wrzucamy go do Simplyfy3D, wybieramy materiał i drukujemy.

Ja wykorzystałem do tego celu drukarkę Ender 3, materiał PETG.
  • Text Hover
  • Text Hover
W tym wpisie chciałem wam pokazać jak można wykorzystać konwerter plików .jpg do lepszej wizualizacji projektu domu. Można dzięki temu lepiej wyobrazić sobie końcowy efekt.

Dziękuje za uwagę i zapraszam do kolejnych wpisów w tym temacie oraz do polubienia naszej strony na Facebooku

Author


Avatar